Grafinis dizainas


Grafinis dizainas = vizualinė komunikacija


Grafinis dizainas

Grafinis dizainas

Grafinis dizainas

 

Grafinis dizainas

Grafinis dizainas

Grafinis dizainas


Grafinio dizaino terminą pirmą kartą 1922 m. panaudojo JAV dizaineris William Addison Dwiggins.

Kas yra grafinis dizainas (angl. graphic design) arba vizualinė komunikacija – tai dizaino rūšis susijusi su apipavidalinimu, reklama, leidyba – plakatų, logotipų, etikečių ir pan. kūrimu. Tai formų, spalvų, tekstų, vaizdų ar pan. žinutė, paversta tiksliniu vaizdu.

Tai pats paprasčiausias būdas skleisti žinutę auditorijai. Suprasdami kliento pageidavimus, išreikšti žinutę tikslinei auditorijai, grafikos dizaineris visą informaciją „įvelka į rūbą“. Grafinio dizaino užduotis, labai sudėtingas procesas, galutinis rezultatas turi akimirksniu komunikuoti su vartotoju. Patirtis ir kompetencija, grafinio dizaino gaminių kūrime, leidžia mums pažvelgti į visą proceso eigą profesionaliai. Suvokdami ir suprasdami, ne tik transliuojamos žinutės tikslą, bet ir gaminio vizualinę kokybę, mūsų komanda parinks, pasiūlys ir pritaikis Jūsų poreikius ar galimybes atitinkantį vizualinės komunikacijos produktą (brošiūrą, prezentaciją, katalogą, logotipą, ar visą firminį stilių). Reprezentatyviam galutiniam gaminiui neužtenka vien tik maketo ar vaizdo, būtina suvokti ir gamybos techninius reikalavimus bei procesus. Kiekvienam gaminiui taikomi atitinkami reikalavimai. Išpildymo (transliavimo) technologijos reikalauja atskiro pateikimo. Todėl šitas procesas turi būti atliekamas maksimaliai įvertinus visus tikslus, galimybes bei kompetencijos lygį.

Dažnai šiai paslaugai atlikti vartojami terminai kaip spaudos dizainas arba maketavimas, bet tai viena ir tas pats. Šis procesas neklasifikuojamas į produktus ar pan.

Maketuojami spaudos darbai susideda iš tam tikrų taisyklių rinkinio, tokių kaip: kompozicija, spalvotyra, mastelis ir pan. Todėl grafikos dizaineris, maketuodamas gaminį, turi suvokti ir jo galutinį rezultatą, bei turi suderinti turinio vizualinį kūrybiškumą su komunikacijos, technologijų ir verslo žiniomis. Kompozicija – pagrindinė maketuotojo užduotis, norint pasiekti išskirtinai patrauklų ir taisyklingą produktą. Todėl spaudos darbai ir visas procesas turi būti patikėtas atlikti profesionaliems grafikos meistrams.

Plačiau: 867474760 dizainopasaulis@inbox.lt



Straipsnis apie grafinį dizainą:

Gintarė Jarašienė – „Kompozicijos meninės raiškos ir harmonizavimo priemonės“

Violeta Kačinskienė – Kompozicijos ir grafinio dizaino pagrindai

Asociacijos:

Lietuvos grafinio dizaino asociacija

International Council of Graphic Design Associations


Susisiekite su mumis, ir mes Jums pateiksime savo pasiūlymą!

Jūsų vardas (būtina)

Jūsų el. pašto adresas (būtina)

Tema

Jūsų žinutė