OLIMPIADA


OLIMPIADA – RIO 2016

Olimpiada RIO 2016  – olimpinės sporto žaidynės. O jos neatsiejamos nuo grafinio dizaino, tai trumpai norime pristatyti aktualiausią informaciją apie olimpiadą.

Šiuolaikinės Olimpinės žaidynės pradėtos 1896 m. Olimpiados logotipą sudaro penki griežtai sudėlioti žiedai, nuspalvinti skirtingomis spalvomis, simbolizuojantys 5 pasaulio žemynus, kontinentus. Mėlyna spalva – Europa, geltona – Azija, juoda – Afrika, žalia – Australija, raudona – Šiaurės ir Pietų Amerikas, šeštoji spalva – balta, fono spalva, simbolizuoja sąjungą ir taiką visų žemynų. Olimpinį simbolį pirmą kartą Olimpiniui komitetui pristatė prancūzas Pieras Kubertenas Pierre de Coubertin 1912 m. , kartu su šūkiu – Citius, Altius, Fortius. Kubertenas pasiskolino šį šūkį iš savo draugo Henris Didon, Dominikos kunigo, kuris buvo lengvosios atletikos entuziastai.

Dabartinis vaizdas simbolio yra tai, kad simbolis sustiprina idėją, kad Olimpinis judėjimas yra tarptautinis ir sveikintinas visų pasaulio šalių prisijungimas. Kaip galima skaityti Olimpinėje chartijoje, olimpinis simbolis reiškia  „penkių kontinentų“ pasaulio sąjungos ir sportininkų susitikimą iš viso pasaulio, olimpinėse žaidynėse.

Vėliava, pirmą kartą, buvo sukurta ir pasiūta Paryžiuje, 3mx2m 1913 m., pademonstruota 1914 m. Olimpiniame Kongrese, tačiau 1920 m. Olimpinė vėliava, pirmą kartą buvo iškelta per Antverpeno žaidynes. Dėl susidėvėjimo, nauja vėliava buvo pasiūtą 1984 m., o iškelta 1988 m. olimpinių žaidynių metu Seule.

Kiekvienoms žaidynėms yra kuriami nauji logotipai, kuriuos kuria profesionalūs viso pasaulio grafikos dizaineriai ar jų komandos.